W lutym 2020 roku odbyły się w naszej szkole pokazy fizyczno – chemiczne w wykonaniu grupy „Zaelektryzowani” z Lublina.

Panowie Bartek i Patryk wykonując widowiskowe eksperymenty w bardzo atrakcyjny sposób przybliżyli nam wybrane zagadnienia z zakresu nauk przyrodniczych. Uczniowie z tej niecodziennej lekcji dowiedzieli się jak działa poduszkowiec, poznali zasadę działania próżni, sprawdzali czy uda się rozłączyć półkule magdeburskie, obserwowali właściwości helu, azotu i propan butanu.
Uczniowie nie tylko obserwowali eksperymenty, ale również brali w nich czynny udział.
Wiele śmiechu dostarczyło uczniom doświadczenie z helem podczas którego ochotnicy wdychali hel z balonika powtarzając przy tym zdania i śpiewając fragmenty piosenki. Bardzo widowiskowym okazało się doświadczenie z ciekłym azotem.
Panowie z grupy zaelektryzowani starali się przekazać wiedzę z zakresu chemii i fizyki w ciekawy, a zarazem zabawny sposób, zwracając uwagę przy tym na kwestie bezpieczeństwa.
Widowiskowe eksperymenty łączące zabawę z nauka spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Pokazy bardzo spodobały się uczniom naszej szkoły, a doświadczenia dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

Zdjęcia w galerii.